2. února 2023
čtvrtek
Mateřské centrum / herna
9.30–18.00
Sala Terrena
15.00–21.00+

Mateřské centrum

Rodinné prostředí v centru Prahy – každý všední den je u nás otevřena veřejná herna pro rodiče s dětmi.

O vánočních svátcích budeme mít zavřeno. Herna  a kurzy se pro vás otevřou od pondělí 2.1. 2023.
Přejeme Veselé Vánoce a Štastný nový rok!

Budova Mateřského centra (školička) se nachází na adrese U Sovových Mlýnů 3 v parku Kampa v sousedství dětského hřiště a Muzea Kampa (bývalých Sovových mlýnů). V objektu se nachází herna, klubovna o velikosti školní třídy a veliká zahrada se zastíněným pískovištěm a ohništěm. Herna pro rodiče s dětmi je otevřena každý všední den.

Щоденна відкрита ігрова кімната для батьків з дітьми для українських сімей безкоштовно, з понеділка по четвер 9.30-18.00, п’ятниця 9.30-12.00. відкриваємось 12 вересня.
Слідкуйте за будь-якими змінами в графіку роботи у FB KC Kampa

Otevírací hodiny herny během školního roku*

  • pondělí až čtvrtek 9.30-18.00
  • pátek 9.30-12.00

V těchto hodinách k nám můžete se svými dětmi přijít. Přivítá vás „služba“, maminka-dobrovolnice, která má na starost nově příchozím vysvětlit chod a pravidla v herně. S jakýmikoliv dotazy se tedy můžete obrátit na ní. (* Vzhledem k tomu, že otevírací hodiny herny zajišťují maminky dobrovolnice, může se stát, že je herna z důvodu nemoci dobrovolnice či jejího dítěte zavřená. Proto prosím sledujte náš web, nebo Facebook.)

  • Pobytné pro rodinu činí 50 Kč za 3 hodiny.
  • Kočárky lze uložit do uzamykatelné kočárkárny.
  • V herně je zázemí pro miminka (postýlka, přebalovací pult).
  • V kuchyňce si můžete si ohřát jídlo (mikrovlnná trouba, varná konvice), připravit si (za malý poplatek) čaj, nebo kávu, pití (šťáva) pro děti je zdarma.
  • Od jara 2014 máme na naší zahradě krásné pískoviště, které je jako jedno z mála v centru Prahy vždy chráněno před sluncem.
  • Na jaře 2016 nám také Zuzka vytvořila pro děti na zahradě domeček z proutí.
  • Herna je vymalována a upravena podle ilustrací z knihy Andreje Gjuriće Kam běží modrá liška, která je inspirována Malou Stranou a Petřínem (znamení modré lišky se mimochodem nachází nedaleko našeho Mateřského centra).

Koordinátorka

Hanka Šundová
774 814 112
herna@kckampa.cz

Náš tým je složen z maminek-dobrovolnic, které zajišťují, že je herna otevřena pro veřejnost. Právě proto hledáme další služby – dobrovolnice do herny anebo na záskok v případě nemoci dětí našich služeb. V případě zájmu kontaktujte koordinátorku Mateřského centra.