19. července 2024
pátek
Mateřské centrum / herna
otevírá 16. 9. 2024
Sala terrena
15.00–21.00+

Historie

Spolek Komunitní centrum Kampa, si klade za cíl podporovat rozvoj občanské společnosti a pospolitosti v Praze 1, zejména na Malé Straně.

Součástí našich snah je také ochrana životního a přírodního prostředí na Kampě. Jsou mezi námi lidé všech generací, a společnými silami pracujeme na tom, aby centrum Prahy zůstalo živým organismem, přívětivé k místním stejně jako k turistům.

Spolek založili občanky a občané v roce 2005 v reakci na megalomanské plány úprav parku Kampa s tím, že na podzim 2006 se v budově „Školičky“, jež tehdy byla určena ke zbourání, rozběhlo Mateřské centrum a Klubovna.

Kromě pravidelných programů Komunitního a mateřského centra pořádáme výstavy, přednášky, semináře, promítání fotografií a také Malostranské vinobraní a Kampu střed světa. Spolupracujeme s řadou spolků a organizací, účastníme se společných projektů např. United Islands of Prague, Refufest či Teatrotoč. Organizujeme akce pro děti, víkendová divadélka, dny otevřených dveří, autorská čtení, filmový klub. Nabízíme prostor pro oslavy narozenin.

Těšíme se na Vaši návštěvu a děkujeme za Vaši přízeň!